Projekt wnętrza mieszkania na  Żoliborzu

Mieszkanie o nietypowym kształcie miało kilka miejsc trudnych do zagospodarowania. Największy problem wynikał z dziwnego kształtu salonu. Niestandardowy kształt pomieszczenia potraktowaliśmy jako atut i stworzyliśmy funkcjonalne i przestronne wnętrze, w którym każdy fragment powierzchni jest wykorzystany.

Według planu dewelopera drzwi do sypialni znajdowały się w holu wejściowym, zostały zamurowane, dzięki czemu w przedpokoju zmieściła się duża szafa. Przenieśliśmy wejście do sypialni do narożnika przy drzwiach balkonowych w salonie, co pozwoliło na zagospodarowanie jednego z problematycznych, niewykorzystanych wcześniej miejsc. Drugi z niecodziennych narożników wnętrza, w formie ostrego kąta, został przeznaczony na miejsca do pracy. Biurko na wymiar idealnie wpasowało się w trójkątną przestrzeń. Aneks kuchenny został częściowo oddzielony od salonu nieruchomym stalowym przepierzeniem w formie pionowych żyletek.

Przeważające kolory to biel, szarość oraz odcienie niebieskiego zestawione z dębową podłogą oraz akcentami czarnej, lakierowanej stali. Kolorystyka i proste formy mebli nawiązują do stylu skandynawskiego. Niewielkie zamiany budowlane nadały nową funkcjonalność mieszkaniu, a delikatna, kobieca aranżacja tworzy przytulną domową przestrzeń.

Zespół
Justyna Kolasa
Patryk Ławrynowicz

Lokalizacja
WARSZAWA

Powierzchnia
50 m2

Status
Realizacja 2018r.

fot. Dariusz Jarząbek

Podoba Ci się nasz projekt? Napisz do nas, zaprojektujemy Twoje mieszkanie.