Apartament w Łodzi.

140 metrowy apartament w Śródmieściu Łodzi z pracownią Inwestora na antresoli. Nie ukrywamy, że jest to szczególnie ważna dla nas realizacja, wiąże się z nią wiele interesujących historii, pozytywnych emocji i doświadczeń. Marek i Sheila, podróżując po świecie przyjechali do Łodzi na wycieczkę. Mimo, iż zupełnie z miastem niezwiązani, oczarowała ich jej autentyczność – postanowili zostać tu na dłużej. Zgodna współpraca z inwestorami, oparta na zaufaniu oraz ich wrażliwości i poczuciu estetyki pozwoliła nam rozwinąć skrzydła i czerpać satysfakcję z każdego etapu procesu projektowego.

W założeniach projektowych miało być to wnętrze, które bazuje na naturalnych materiałach mających utrzymać przytulny i ciepły nastrój, zamiast przepychu chcieliśmy postawić na prostotę skromność i wysoką jakość przy zachowaniu maksimum funkcjonalności. Inwestorzy chcieli również, aby w ich mieszkaniu znalazło się miejsce na produkty polskich producentów.

Wysoki pokój dzienny dopełnia miękka, rzeźbiarska forma schodów będąca tłem dla ciemnego owalu stołu, podłużnego blatu roboczego oraz obszernych zasłon. Duża ilość przeszkleń otwiera wnętrze na otoczenie, którym jest Nowe Centrum Łodzi.

Kuchnia jest częściowo ukryta i oddzielona wyspą od pokoju dziennego. Wysokiej jakości materiały, takie jak naturalny kamień czy fornir dębowy nadaje prostej formie klasycznego, eleganckiego wyglądu. Punktem charakterystycznym dla mieszkania jest antresola, która przyjęła funkcję obszernej przestrzeni pracy, wyposażonej w regały, zlew gospodarczy i mobilny stół roboczy, który po godzinach zamienia się w blat do tenisa stołowego. W projekcie przewija się także motyw szkła ryflowanego, które łagodnie doświetla pomieszczenia.

Projekt wykonywaliśmy w opcji „pod klucz”, zdecydowana większość współpracy odbywała się online, ponieważ Inwestorzy przebywali poza granicami Polski. Nie uzyskalibyśmy takiego efektu bez naszych niezastąpionych wykonawców i współpracowników, którym dziękujemy za włożony trud!

Publikacja projektu:
1/2021 numer magazynu Dobre Wnętrze

Zespół
Justyna Ławrynowicz
Patryk Ławrynowicz

Lokalizacja
Łódź, Śródmieście

Powierzchnia
140 m2

Status
realizacja 2020r.

Fot. Dariusz Jarząbek

Podoba Ci się nasz projekt? Napisz do nas, zaprojektujemy Twoje mieszkanie.